Můj e-shop

AKO VYBRAŤ VHODNÝ TYP OUTDOOROVÝCH PONOŽIEK CEP PRE SVOJU OBUV

AKO VYBRAŤ VHODNÝ TYP OUTDOOROVÝCH PONOŽIEK CEP PRE SVOJU OBUV

Výber správnych ponožiek hrá kľúčovú úlohu pri zaisťovaní pohodlia pri nosení. Turistika bez správnych turistických ponožiek je ako opaľovanie bez opaľovacieho krému – môžeš ju prevádzkovať, ale nie dlho. Aby sa ti to nikdy nestalo, vyvinula značka CEP ideálne ponožky pre rôzne typy turistických topánok – a všetky v rôznych dĺžkach. Outdoorové kompresné ponožky CEP vychádzajú z oficiálnych kategórií turistických topánok od A do D. Nájdi si tie správne outdoorové ponožky CEP pre svoje turistické topánky a vydaj sa v ústrety horskému dobrodružstvu.

 

Turistická obuv kategórie A-B

KOMPRESNÉ PODKOLIENKY A PONOŽKY LIGHT MERINO

Outdoorové kompresné ponožky LIGHT MERINO boli vyvinuté špeciálne pre ľahkú turistickú obuv s pružnou podrážkou. Optimalizované odvetrávanie v oblasti chodidlovej časti ponožky zlepšuje cirkuláciu vzduchu v turistickej obuvi. Vysoko kvalitná merino vlna zaisťuje optimálnu termoreguláciu a odvod vlhkosti a udržuje nohy v príjemnom chlade aj v teplých dňoch. Precízne umiestnené zosilnené zóny v chodidlovej časti ponúkajú cielenú podporu a maximálne pohodlie aj na dlhých túrach.

 

Turistická obuv kategórie B-C

KOMPRESNÉ PODKOLIENKY A PONOŽKY MERINO

Od tvojho miestneho kopca až po viacdenné treky – outdoorové kompresné ponožky MERINO boli vytvorené špeciálne pre stredné až vyššie turistické topánky s tuhšou podrážkou, aby ti poskytli to najlepšie pohodlie aj pri náročných túrach. Ponožky majú strednú hrúbku pre ideálny komfort a účinnú ochranu.

 

Turistická obuv kategórie C-D

KOMPRESNÉ PODKOLIENKY A PONOŽKY MAX CUSHION

Outdoorové kompresné ponožky MAX CUSHION sú skvelou voľbou pre tvoj ďalší náročný výstup. Ponúkajú spoľahlivú priľnavosť s maximálnym pohodlím a sú najvhodnejšie pre dodatočnú ochranu v turistických topánkach s tuhou podrážkou, pretože ponúkajú extra polstrovanie a oporu. Vďaka robustnému materiálu sa hodia aj na použitie vo vyšších nadmorských výškach. Tieto ponožky sú vyrobené z prvotriednych materiálov a zaisťujú optimálnu termoreguláciu a odvod vlhkosti, aby tvoje nohy zostali v suchu a komforte aj v extrémnych poveternostných podmienkach.

 

OTÁZKY A ODPOVEDE: TURISTICKÉ PONOŽKY S KOMPRESIOU

Ako pomáha kompresia predchádzať tvorbe pľuzgierov?

Najmä dlhé túry sú skutočnou zaťažkávacou skúškou pre naše telo a oblečenie, pretože trvalé trenie v topánke v spojení s vlhkosťou pôsobí ako urýchľovač vzniku pľuzgierov. Technológia medi compression zaisťuje, že outdoorové ponožky CEP padnú tvojim nohám ako uliate. Večer, keď túru končíš, ti sedia úplne rovnako ako ráno, keď si začínal. Vznik záhybov, ktoré sú hlavnou príčinou podráždenia pokožky, je vďaka tejto technológii prakticky vylúčený.

Prečo by som mal pri pešej turistike nosiť kompresné ponožky namiesto bežných ponožiek?

V porovnaní s bežnými ponožkami poskytujú pri turistike kompresné ponožky oveľa väčší komfort a ochranu. Vyvíjaná kompresia stimuluje prietok krvi a udržuje tvoje nohy ľahké a svieže. Stabilizuje aj tvoje kĺby. Ale to nie je všetko. Inovatívna kompresia medi zlepšuje vnímanie polohy tela, v tomto prípade propriocepciu v členkoch, a zvyšuje tak presnosť práce tvojich nôh – čo je zásadné najmä v náročnom teréne.

Prečo je dobré mať v turistických ponožkách merino vlnu?

Outdoorové kompresné ponožky CEP kombinujú prirodzené vlastnosti merino vlny pre termoreguláciu a odvod vlhkosti s vysoko kvalitnými syntetickými vláknami pre bezkonkurenčné pohodlie pri nosení. Udržia tvoje nohy v teple, keď je vonku zima, a účinne odvádzajú vlhkosť, keď sa spotíte, takže tvoje nohy zostanú vždy v príjemnom tepelnom komforte a suchu. Ďalšia výhoda: Merino vlna neutralizuje pachy a je nenáročná na údržbu.

Ako vybrať správne outdoorové ponožky CEP pre svoje turistické topánky?

Pri výbere správnych kompresných outdoorových ponožiek CEP sa riaď svojimi topánkami a úrovňou svojej výkonnosti. Turistická obuv je k dispozícii v rade kategórií, ktoré sa líšia v závislosti od použitia a terénu. Turistické topánky sa delia podľa tuhosti podrážky, typu materiálu a funkčnosti obuvi do kategórií od "A", ktorá je najnižšia, až po "D", ktorá je najvyššia.

Ako zistím správnu veľkosť outdoorových ponožiek CEP?

Zaistenie dobrého padnutia zohráva kľúčovú úlohu pre garanciu pohodlia a prevenciu vzniku pľuzgierov pri pešej turistike. Kompresné ponožky by sa nemali vyberať iba podľa veľkosti topánok. V prípade podkolienok je dôležité zmerať aj obvod lýtok, aby bola zaistená príjemná kompresia a optimálny účinok produktu. Je nevyhnutné sa uistiť, že ponožky majú presné a pevné padnutie, ale zároveň netlačia. Z rovnakého dôvodu by nemali byť príliš voľné, aby nedochádzalo k tvorbe záhybov. Pokiaľ sa rozhodneš kúpiť si nové outdoorové kompresné podkolienky alebo ponožky CEP online, použi vždy tabuľku veľkostí, aby si zistil správnu veľkosť.

 

Zdroj: cepsports.com

Kompletnú ponuku prémiových produktov CEP pre outdoor a turistiku nájdeš na www.cepsports.sk/na-tury-s-kompresiou.