Můj e-shop

Ako správne obliecť kompresné podkolienky CEP

Ako správne obliecť kompresné podkolienky CEP

Kompresné podkolienky sú bezpochyby skvelá vec prinášajúca veľa benefitov, mnoho ľudí ale môže po prvých skúsenostiach s ich používaním subjektívne vytknúť produktu to, že sa celkom ťažko navlieka aj vyzlieka. A že sa pri tom mnohokrát nadrú aj zapotia, nehľadiac na čas strávený pri takom zápolení.

Tým, že kompresky sťahujú najviac v oblasti okolo členkov, všeobecne zďaleka najväčšiu „fuškou“ je pretiahnuť ich práve cez koniec priehlavku a pätu, pokiaľ podkolienky navliekate rovnako ako normálne ponožky.

Našťastie však existuje pomerne jednoduchý postup, ako sa podobnému zápaseniu vyhnúť a ako podkolienky natiahnuť ľahko, rýchlo, elegantne a v podstate bez akejkoľvek extra námahy. A navyše úplne šetrne voči produktu, za čo vám podkolienky – najmä ak ich používate naozaj veľmi často – určite poďakujú! Stačí sa držať osvedčeného „triku“, ktorý popisujeme po krokoch nižšie. Pre lepšiu ilustráciu si môžete pozrieť aj fotogalériu so sekvenciou očíslovaných fotiek k jednotlivým krokom. Poprípade na priložené krátke inštruktážne video. Presvedčte sa sami, že správne navliekanie kompresiek nie je rozhodne žiadna veda!

Tip:

  1. Vložte do podkolienky ruku a uchopte prstami jej pätovú časť.
  2. Podkolienku pretiahnite naruby, pričom prstami stále držíte pätovú časť.
  3. Vsuňte do chodidlovej časti podkolienky chodidlo.
  4. Dbajte o to, aby ste mali chodidlovú časť správne nasadenú a aby pätová časť ponožky presne prekrývala pätu.
  5. Uchopte podkolienky oboma rukami.
  6. Začnite podkolienky postupne preťahovať cez pätu.
  7. Uložte podkolienku pohodlne a presne v celej chodidlovej časti (od špičky až po pätu).
  8. Podkolienku následne povytiahnite cez lýtko.
  9. Podkolienku rovnomerne upravte a zaistite jej pohodlné a presné padnutie cez lýtko. Dbajte o to, aby bola podkolienka hladká a aby na nej neboli žiadne záhyby. Nezhŕňajte jej lem.