Můj e-shop

O kompresii

O kompresii

Kompresia je tlak vyvíjaný športovým oblečením na špecifické časti tela. Podporuje cirkuláciu krvi a stabilizuje svaly a kĺby. Aby bola účinná, musí byť správne odstupňovaná, čo znamená, že najsilnejšia je v oblasti členku a smerom nahor postupne klesá. Toto je dôležité pre to, aby sa maximálne podporil tzv. žilný návrat, a aby tým pádom tvoje telo získalo z kompresie skutočný prínos. Pokiaľ nie je kompresný profil odstupňovaný, môže mať kompresia na telo dokonca škodlivé účinky, pretože ľahko dôjde k priškrteniu určitej oblasti, na ktorej je produkt aplikovaný.

Kompresia posilňuje prirodzený proces odplavovania kyseliny mliečnej zo svalov. Pomáhá vytlačit odkysličenú krv späť k srdcu, kde sa filtruje s čerstvými živinami. To umožňuje rýchlejšiu regeneráciu a pomáhá obnove svalového tkaniva a vlákien i po intenzívnom tréningu, teda v kľude. Zároveň pôsobí nosenie kompresných produktov na regeneráciu svalov takisto behom vlastnej aktivity, čím je odďalovaný nástup svalovej únavy.

Kompresia všeobecne zlepšuje prísun čerstvého kyslíku a živín do svalov. Vďaka tomu cítíš, že tvoje nohy sú ľahšie a menej unavené. Podpora prísunu kyslíka a živín môže telu prospievať behom aktivity, státia, a dokonca i sedenia.

Predstavte si svoj žilný systém ako sústavu ventilov (chlopní), ktoré sa otvárajú a zatvárajú podľa toho, ako pumpuje srdce. Pri nosení správnej odstupňovanej kompresie (technológie medi compression) je na tvoje žily a tepny vyvíjaný vonkajší tlak, ktorý udržuje ventily v dokonalej funkčnosti, čím je zaistený efektívnejší pohyb krvi v tele. Zlepšený krvný obeh znižuje opuchy, pomáhá predcházať vzniku krvných zrazenín a zlepšuje proces hojenia v tele.

 

Na medicínskej báze

Vedecké zamerenie značky CEP je založené na úzkej spolupráci so širokou sieti lekárov a fyzioterapeutov. Spolupracujeme takisto s rôznymi nemeckými univerzitami, ktoré už previedli radu štúdii prispievajúcich ku zlepšovániu našich produktov.

Preverené športovcami

racujeme so špičkovými týmami a športovcami z celého sveta, ktorí sa spoliehajú na naše produkty pri vrcholových športových podnicích a predávajú nám pravidelne spätnú väzbu a typy k tomu, aké ďalšie vylepšenia by sme mohli u našich produktov realizovať.

Vyrobené v medi

CEP je športová značka spoločnosti medi – jedného z vodcovských svetových hráčov na trhu so zdravotníckými kompresnými produktami. Cez 65 rokov skúsenosti a výroby v Nemecku garantuje prvotriednu kvalitu.

Hlavné benefity cep

 

Viac energie a väčšia
vytrvalosť

Zvýšená cirkulácia krvi zlepšuje prísun kyslíka a živín do svalov.

Stabilizácia svalov
a kĺbov

Vyšší pocit istoty pri každom pohybe vďaka zlepšenej propriocepcii.

Rýchlejšia
regenerácia

Zrýchlené odbúravanie metabolických odpadových látok zaisťuje rýchlejšie zotavenie po športovej aktivite.

Perfektné
padnutie

Dokonale anatomicky tvarovaná chodidlová časť, ktorá padne ako druhá koža, zabraňuje tvorbe pľuzgierov a nepríjemných otlakov.

Prevencia
proti zraneniam

Vďaka správnemu dávkovanému tlaku aplikovanému na zaťažované časti tela dochádza ku zníženiu rizika vzniku zranení.

Technológie CEP

MEDI COMPRESSION

Technológia medi compression zaisťuje ultra presné dávkovanie kompresie, ktorá je prostredníctvom kompresného vlákna integrovaná priamo do každého jednotlivého očka pleteniny – k poskytnutiu cieleného kompresného účinku tam, kde je to potrebné.

TIGHTFIT TECHNOLOGY

Technológia TIGHTFIT v bielastickej textílii dodáva účinnú kompresiu. V kombinácii s plochými švami zaručuje bezkonkurenčný komfort pri nosení.

Klima technológie CEP

BEST CLIMA

Vyvážená zmes materiálov do tepla i do chladu, ktorá sa dokonale prispôsobí tvojej jedinečnej športovej výzve. Použitie hydrofilných materiálov zaisťuje rýchle odvádzanie vlhkosti a bezkonkurenčné pohodlie pri nosení. Vďaka integrovanej syntetickej priadzi z nekonečne dlhých vlákien je pletenina extrémne odolná.

COOL CLIMA

Produkty ULTRALIGHT od CEPu sú vyrobené z tenkej pleteniny s vynikajúcim odvodom vlhkosti, takže tvoje nohy zostanú v suchu. Tenké polstrovanie chodidlovej časti ponožiek a podkolienok zaisťuje maximálne pohodlie a priamy kontakt v tesne padnúcich bežeckých topánkach.

WARM CLIMA

V produktoch MERINO od CEPu sa kombinujú užívateľsky komfortné vlastnosti merino vlny s účinnosťou vysoko kvalitných polyamidových vlákien. Optimálna termoregulácia, vynikajúci odvod vlhkosti a vysoká odolnosť sú kľúčovými vlastnosťami tejto zmesi vlákien.

THERMAL CLIMA

Technológia Thermal Clima je navrhnutá tak, aby ťa udržiavala v teple aj pri teplotách pod bodom mrazu. Tento efekt pochádza z plyšového vnútra našich vysoko kvalitných produktov vytvárajúceho vrstvy vzduchu medzi vláknami, ktoré ukladajú teplo. High-tech priadze má navyše vynikajúce vlastnosti odvodu vlhkosti.

Inteligetné technológie CEP

SMART CARBON

Priadza s obsahom karbónu dodáva extrémnu odolnosť a pevnosť pri zachovaní vysokej elasticity. Veľmi ľahké karbónové vlákna navyše vytvárajú na pokožke chladiaci efekt.

SMART INFRARED

Vlákna s bioaktívnymi minerálmi odrážajú infračervené žiarenie tela a podporujú vďaka zlepšenej mikrocirkulácii prirodzené regeneračné procesy.

SMART WINGTECH STRIPES

Precízne umiestnené aktivačné body na chrbte poskytujú senzomotorickú stimuláciu a povzbudzujú ťa k tomu, aby si udržiaval správne držanie tela. Nosením trička sa precvičujú svaly tak, aby sa zlepšovalo držanie tela permanentne.

SMART SILICONE

Špeciálne silikónové výstelky poskytujú úľavu cieleným oblastiam prostredníctvom masáže hlbokého tkaniva. Dynamicky sa prispôsobujú sekvenciu tvojich pohybov a sú optimalizované pre vysoký stupeň pohybovej aktivity.

SMART GRIP

Vysoko ohybné a ultratenké protišmykové body v oblasti spodnej strany chodidla zaistí dokonalú priľnavosť v športovej obuvi pre precízny prenos sily.

SMART STRETCH

Zmes polyamidu a spandexu zaisťuje perfektné padnutie a maximálnu voľnosť pohybu. Priliehavý materiál je zárukou dokonalého komfortu pri nosení.

SMART REFLECTIVE

Integrované reflexné body alebo prvky z inovatívneho reflexného vlákna odrážajú dopadajúce svetlo a zvyšujú viditeľnosť a bezpečnosť pri behu za šera a v tme.

SMART COOLING

Špeciálna úprava na účinný odvod vlhkosti od tela a jej transport do textílie, kde sa odparuje a zároveň pri tom dochádza k ochladzovaniu pokožky.