Nikola Čorbová

Nikola Čorbová, rodáčka zo Stropkova, je trojnásobnou majsterkou Slovenska v strednom triatlone a vicemajsterka SR v polmaratóne, reprezentantka Slovenska v krosovom behu (2015, 2016) a v triatlone. Jedným z prvých pretekov, ktorý absolvovala, bol krossový ultramaratón v Salzburgu v roku 2013, ktorý vyhrala. Prvý majsterský titul vyhrala na Deň supervytrvalca – 50 km v Žiline (MSR na 50 km). V roku 2014 na triatlone Oravaman skončila na 2.mieste, v roku 2016 ho vyhrala.

 

Rok 2015 bol v znamení ďalších skvelých úspechov: 3. miesto na halových MSR v behu na 3000 m, otvorené majstrovstva strednej Európy v cestnej cyklistike Tatrytour – 1. miesto, polovičný Ironman v Šamoríne (MSR) – 1. miesto, MSR v cezpoľnom behu v Šamoríne – 3. miesto. Taktiež bola účastničkou ME v cezpoľnom behu vo Francúzsku a AMS v cezpoľnom behu v Taliansku.

 

O rok neskôr vyhrala Oravamana, obhájila titul MSR v strednom triatlone a bola 15. na ME v strednom triatlone v rakúskom Walchsee. V roku 2017 reprezentovala SR na viacerých zahraničných pretekoch v strednom triatlone, kde na jednom z nich – vo Švajčiarsku (Challenge Davos) – skončila na 2.mieste v kategórii Elite. Obhájila potretíkrát titul MSR v strednom triatlone, stala sa vicemajsterkou SR v polmaratóne a na ME v strednom triatlone skončila na 8.mieste. S tímom CEP vybojovali spoločne na Gigathlone v ČR skvelé 4.miesto!

 

 

 

ROMANA GAJDOŠOVÁ

Romana sa triatlonu venuje už osem rokov a posledné štyri je na Slovensku ženskou triatlonovou jednotkou. Okrem troch slovenských titulov v triatlone sa môže pýšiť aj titulom majsterky Európy v akvatlone (plávanie – beh) v kategórii do 23 rokov. 

Aj keď v juniorskej kategórii pretekala iba na Slovensku, medzi dospelými si to vynahradila a po svete stihla nazbierať dve 4. miesta z Európskeho poháru (Holten 2017, Quarteira 2018), 9. miesto na Svetovom pohári v Sarasote a historicky najlepšie umiestnenia na ME (8. miesto v Burgase) a MS (13. miesto na Cozumely) v kategórii do 23 rokov.

 

Tomáš Čelko

TOMÁŠ ČELKO zo Žiliny (35 rokov) sa začal venovať towerrunningu (behu do schodov) pred 11 rokmi. Za ten čas úspešne zdolal mnohé výškové budovy sveta. V behoch na Empire State Building v New Yorku, frankfurtskú vežu Messeturm, londýnsky Shelter a v taiwanskú vežu Taipei 101 sa vždy umiestnil na popredných priečkach.

Na majstrovstvách Európy v behu do schodov v roku 2014 vo Viedni-Brne-Bratislave (UFO) skončil celkovo druhý (2-2-1).

 

V roku 2015 Tomáš obsadil 2. miesto na majstrovstvách Ázie a Oceánie v čínskom Kuang-čou a 5. na majstrovstvách sveta v behu do schodov v Katare a ako prvý vybehol na najvyššie poschodie navyššieho hotela v Európe – Hotel Bali v Benidorme.

 

EXTREME OBSTACLE RUNNERS

Občianske združenie EXTREME OBSTACLE RUNNERS vzniklo v roku 2014. EOR sa primárne orientuje na prekážkové behy Spartan Race, ale pôsobí aj v iných športoch. 


Tím je zložený zo športovcov Slovenska, Českej republiky aj Maďarska. Tím aj jednotlivci na pretekoch pravidelne obsadzujú najvyššie priečky. Medzi najväčšie hviezdy tímu patrí Peter Žiška (majster Európy Spartan Race, 13.miesto na majstrovstvách sveta Spartan Race, víťaz Euro Elite Circuit Spartan Race 2014), Tereza Klimešová (5.miesto na majstrovstvách sveta Spartan Race, víťazka Euro Elite Circuit Spartan Race 2014), Michal Rajniak (7.miesto na majstrovstvách Európy Spartan race, 3.miesto Euro Elite Circuit Spartan Race 2014), Blanka Plačková (3.miesto Euro Elite Circuit Spartan Race 2014, 29.miesto na majstrovstvách sveta Spartan Race), Martin Zapalač (4.miesto Euro Elite Circuit Spartan Race 2014, účasť na majstrovstvách sveta Spartan Race) a István Muskatal (5.miesto Euro Elite Circuit Spartan Race 2014).

 
V roku 2015 čaká tím viac ako 15 Spartan Race a ďalších pretekov, kde by radi predvádzali minimálne také isté výsledky ako minulý rok. Viac informácii nájdete na www.extremerunners.sk nebo FB fanpage.