Můj e-shop

Bežecké tričko CEP s krátkym rukávom víťazom testu

BEŽECKÉ TRIČKO CEP S KRÁTKYM RUKÁVOM VÍŤAZOM TESTU

Bežecké tričko CEP s krátkym rukávom z kolekcie CEP jar/leto 2022 získalo v máji hlavnú cenu nemeckého spotrebiteľského portálu AllesBeste v porovnávacom teste 30 bežeckých tričiek.

Počas dvojmesačnej testovacej fázy sa tričká testovali vo všetkých poveternostných podmienkach – nosili sa samostatne v horúcom počasí, v princípe vrstvenia "cibule" alebo ako základná vrstva pod bundou do dažďa.

Čím bežecké tričko CEP vyniklo medzi testermi v nabitej a rozmanitej konkurencii? Ide o komplexnú záležitosť, v ktorej sa zohľadňujú parametre ako komfort nosenia, funkčné vlastnosti (odvod vlhkosti, termoregulácia), použité materiály, kvalita a "nenápadnosť" švov a tzv. bodymapping. Pomyselným jazýčkom na váhach je aj používanie rôznych sofistikovaných detailov

V prípade bežeckých tričiek je pre používateľa mimoriadne dôležité pohodlie. Tričko CEP bolo v tomto parametri hodnotené ako najlepšie. Vyznačuje sa zmesou materiálov, ktoré sú zamatovo hebké na pokožke a je nádherne voľné, vzdušné a ľahké. Recenzenti tiež poznamenali, že výrobok je v dokonalom súlade s najnovšími trendmi v oblasti bodymappingu. Výrobcovia funkčného oblečenia používajú na rôznych častiach tela rôzne materiály, rôzne hrúbky materiálov alebo špeciálne švy, ktoré sú dokonale prispôsobené príslušnej časti tela z hľadiska vlastností materiálu (pružnosť, odolnosť proti oderu, väčšia alebo menšia priepustnosť pre vodné pary). Často sa napríklad používa sieťovina, ktorá umožňuje rýchlejší odvod potu (v oblasti podpazušia a na bokoch). Bežecké tričko CEP využíva bodymapping v najlepšej možnej miere. Na zadnej strane je použitý priedušnejší a tenší materiál ako na prednej strane, v podpazuší sú dokonca malé "vzduchové otvory" a čiastočne podlepené švy trička sa netrhajú.

Záver: Běžecké tričko CEP s krátkym rukávom bolo hodnotené ako ľahké, rýchloschnúce tričko s vynikajúcim komfortom a premyslenou kontrolou klímy. Okamžite upúta pozornost – CEP kombinuje krásny a jednoduchý dizajn so športovým strihom a sofistikovaným bodymappingom. Mierne vzdušnejšia konštrukcia zadnej časti umožňuje rýchly odvod vlhkosti. Páčil sa aj jeho hladký povrch a zaujali nenápadné, ale účinné reflexné prvky. To všetko ponúka spoločnosť CEP za úplne prijateľnú cenu.

Podrobné výsledky testu nájdete v nemeckom origináli tu.

AllesBeste je jedným z najväčších spotrebiteľských portálov v Nemecku s viac ako 400 podrobnými testami a nákupnými sprievodcami na rôzne témy, od spotrebnej elektroniky, kuchynských a domácich spotrebičov až po výrobky pre deti, šport a outdoor a kozmetiku. Testy vykonávajú skúsení odborní redaktori.
Poznámka: Tento článok bol napísaný na základe informácií uvedených na www.allesbeste.de/test/das-beste-herren-laufshirt.