Můj e-shop

Romana Gajdošová

Romana Gajdošová Triatlon

Romana je elitnou pretekárkou, ktorá sa triatlonu venuje od 15 rokov a posledných sedem rokov je na Slovensku ženskou triatlonovou jednotkou. Okrem piatich slovenských titulov v triatlone sa môže pýšiť aj titulom majsterky Európy v akvatlone (plávanie-beh) v kategórii do 23 rokov.

Aj keď v juniorskej kategórii pretekala iba na Slovensku, medzi dospelými si to vynahradila a po svete stihla nazbierať tri 4. miesta z Európskeho poháru (Holten 2017, Quarteira 2018, Balikesir 2021), 9. miesto na Svetovom pohári v Sarasote, 10. miesto na Svetovom pohári v Antverpách a historicky najlepšie umiestnenia na ME (8. miesto v Burgase) a MS (13. miesto na Cozumely) v kategórii do 23 rokov. Pred olympiádou v Tokiu dlho figurovala na postupovom mieste, olympiáda jej žiaľ v poslednej chvíli o jedno miesto ušla.

Aj napriek zameraniu na triatlon je Romana viacnásobnou medailistkou z MSR v atletike v juniorskej aj elitnej kategórii (MSR na 10 000 m, 2021 – 3. miesto).

Popri profesionálnej triatlonovej kariére stihla vyštudovať bakalárske štúdium v odbore Financie a momentálne ukončuje magisterské štúdium v Športovom managemente.

Romana používa