Můj e-shop

KOMPRESIA CEP – AKTIVUJ SVOJ POTENCIÁL

KOMPRESIA CEP – AKTIVUJ SVOJ POTENCIÁL

Na webe www.behame.sk sme publikovali článok o prínosoch kompresie CEP a o širokej ponuke produktov CEP pre bežcov.

 

Horské výzvy, trailové bežecké preteky, maratóny, polmaratóny, ale aj behy na kratšie dištancie. Alebo treba organizované hromadné tréningové výbehy. Či tam alebo inde, takmer všade narazíte s istotou blížiacou sa 100 % na množstvo bežcov (z radov profíkov i hobíkov), ktorých outfit obsahuje aj kompresné (teda sťahujúce) produkty a doplnky.

V posledných rokoch sme svedkami boomu uplatňovania kompresie pri športovom oblečení, ktoré vyvíja vonkajší tlak na špecifické časti tela, a podporuje tak cirkuláciu krvi a stabilizuje svaly a kĺby. Jednou z najznámejších značiek v tomto odbore je nemecký CEP.

CEP je vlastne skratka vytvorená zo slovného spojenia „cell energy protection“ (= ochrana energie bunky). Každá svalová bunka potrebuje energiu vo forme kyslíka, ktorý je do svalov prenášaný krvou. Čím lepšie je prúdenie krvi v tepnách, tým efektívnejšie sú svaly zásobované okysličenou krvou. A práve toto môže byť pozitívne ovplyvnené kompresiou.

NA MEDICÍNSKEJ BÁZE. PREVERENÉ ŠPORTOVCAMI. VYROBENÉ V MEDI.

CEP je od roku 2007 vlastnou športovou značkou spoločnosti medi, globálneho lídra na trhu so zdravotníckymi kompresnými prostriedkami známeho vďaka svojim inovatívnym medicínskym produktom (napr. prémiové zdravotné kompresívne pančuchy a ortopedické bandáže). Toto umožňuje značke CEP vytvárať revolučné športové oblečenie s benefitmi najvyššej úrovne pre výkon aj zdravie. Spoločnosť medi GmbH so sídlom v nemeckom Bayreuthe už viac ako 70 rokov vyvíja a neustále vylepšuje svoju jedinečnú patentovanú technológiu medi compression a tiež ďalšie technológie, ktoré majú pozitívny účinok na ľudské telo. V každom jednotlivom produkte CEP sú unikátnym spôsobom zúročené poznatky medicíny a skúsenosti a spätná väzba špičkových profesionálnych športovcov.

KEĎ KOMPRESIA, TAK GRADUOVANÁ

Aby bola kompresia vyvíjaná športovým oblečením účinná, musí, byť správne odstupňovaná. V prípade kompresných podkolienok je miera stiahnutia najsilnejšia v oblasti členka a smerom nahor postupne klesá. Toto je dôležité pre to, aby sa maximálne podporil tzv. žilový návrat odkysličenej krvi späť k srdcu k jej ďalšiemu okysličeniu. Zvýšená cirkulácia krvi zlepšuje prísun krvi a živín do svalov, čo prináša vo výsledku viac energie aj vytrvalosti. Kompresia prispieva aj k zrýchlenému odbúravaniu metabolických odpadových látok, čím dochádza k významnému skráteniu regeneračnej fázy po športovom výkone. Vďaka správne dávkovanému tlaku aplikovanému na zaťažované časti tela (svaly, šľachy, kĺby) dochádza taktiež k ich stabilizácii a zníženiu rizika vzniku zranení. V neposlednom rade padnú kompresné produkty s anatomickým dizajnom ako uliate, nezhŕňajú sa a zabraňujú tvorbe pľuzgierov v exponovaných miestach.

PRED ŠPORTOVOU AKTIVITOU, POČAS VÝKONU AJ PO ŇOM

Z benefitov kompresie môžete ťažiť ešte pred tým, než sa do intenzívnej fyzickej aktivity pustíte – napríklad pri ceste na tréning alebo preteky. Nasadené kompresky pomôžu aktivovať svaly a ľahšie a rýchlejšie ich prepnúť z módu „OFF“ do režimu „ON“. Týmto sa navyše zníži riziko zranenia z dôvodu nerozcvičenosti. O väčšine prínosov kompresie pri športe bola reč už v predchádzajúcom odseku, doplniť by sme mohli ešte významné zníženie svalových vibrácií, ktoré vedú pri extrémnych výkonoch k vzniku mikroporanení svalových štruktúr prejavujúcich sa bolesťou a pálením. Veľkým plusom je tiež účinná prevencia kŕčov alebo aspoň výrazné oddialenie ich nástupu. Kompresia aplikovaná po športovom výkone posilňuje prirodzený proces odplavovania kyseliny mliečnej zo svalov. Pomáha vytlačiť odkysličenú krv späť k srdcu, kde sa filtruje s čerstvými živinami. To umožňuje rýchlejšiu regeneráciu a podporuje obnovu svalového tkaniva a vlákien aj po náročnom tréningu.

BEŽECKÁ KOLEKCIA CEP – VÝBAVA OD HLAVY AŽ PO PÄTY

Jadrom výkonnostnej bežeckej kolekcie CEP sú obľúbené ponožkové kompresné produkty evolúcie 4.0. Tento sortiment je k dispozícii v piatich rôznych dĺžkach – od nízkych a členkových ponožiek cez vysoké ponožky a lýtkové návleky až po podkolienky. Pozor: V kompresnom svete CEP platí to, že pri určovaní veľkosti kompresných podkolienok je jediným požadovaným parametrom obvod okolo lýtka nameraný v jeho najširšom mieste. Takto je zaručené, že miera stiahnutia podkolienok bude presne prispôsobená vašim lýtkam. Najviac kompresných benefitov prinášajú prirodzene práve kompresné podkolienky nasledované lýtkovými návlekmi. Bežci ale oceňujú aj výhody kompresných ponožiek CEP – najmä perfektné padnutie bez skĺzavania a ochranu pred tvorbou nepríjemných otlakov a pľuzgierov vďaka špeciálne vystuženým zónam. Samozrejmosťou je rozlíšenie strany (ľavá/pravá) a určenia (pánske a dámske varianty). Značka CEP v posledných rokoch stále viac posilňuje segment športového oblečenia, výsledkom sú potom v jej ponuke ucelené „head-to-toe“ sety. Pomyselnými highlightmi v štandardnom bežeckom portfóliu sú na jednej strane vysoko funkčné a priedušné bežecké tričká s krátkym a dlhým rukávom s prepracovanými detailmi a tzv. bodymappingom, na druhej strane bežecké kompresné šortky a nohavice s inovatívnou vnútornou 3D potlačou zaisťujúcou dodatočnú svalovú stabilitu. Pre tých, ktorí práve nepreferujú vizuálne upnutý vzhľad kraťasov, má CEP v zálohe dve dĺžkové prevedenia voľných bežeckých šortiek alebo tréningové šortky 2 v 1 s vnútornou časťou s technológiou TIGHTFIT.

DO TEPLÉHO POČASIA ULTRALIGHT

Beh je celoročným športom a artikle CEP sezónnosť jednoznačne odrážajú, bežecké produktové portfólio tak obsahuje komplexné riešenie pre každé ročné (a dokonca aj denné) obdobie. Najmä pre letné mesiace roka ponúka značka kompletnú sadu odľahčených a extra tenkých kompresných ponožkových produktov ULTRALIGHT, ľahučkých funkčných bežeckých tričiek ULTRALIGHT so zónovou perforáciou pre zvýšené odvetrávanie a ľahko kompresných bežeckých šortiek ULTRALIGHT z vysoko funkčnej textílie so sieťovinovou štruktúrou pre dokonalú ventiláciu a chladivý efekt.

ABY STEHNÁ NEPÁLILI

Poznáte to – niekoľko intenzívnych výbehov a hlavne sebehov, a vaše stehná sú v jednom ohni. Samotná chôdza po schodoch potom naozaj bolí. Skvelou prevenciou od CEPu, ako týmto nepríjemnostiam predísť, sú bežecké kompresné šortky a nohavice novej evolúcie 4.0 s integrovanou technológiou medi compression a určením veľkosti na základe obvodu okolo stehna. Silná kompresia stehna perfektne „podrží“, zníži svalové otrasy a s tým súvisiace bolestivé symptómy po dlhšej námahe. Pridanými hodnotami sú zvýšený výkon a rýchlejšia regenerácia.

RADY ORTHO, RECOVERY A EŠTE NIEČO NAVYŠE

Veľa bežcov sužujú tu a tam problémy s kĺbmi, svalmi, šľachami, chodidlami a pod. CEP synergicky využíva obrovskej kompetencie spoločnosti medi v oblasti vývoja a výroby zdravotných ortopedických pomôcok a svoj sortiment priebežne obohacuje o športové bandáže určené a optimalizované na používanie pri pohybových aktivitách. V „lekárničke“ od CEPu tak nájdete napríklad bandáže na koleno, členok a achilovku, návleky na plantárnu fasciu alebo novo treba patelárnu pásku. Vďaka týmto prostriedkom môžu zostať športovci v hre, zároveň fungujú výborne ako prevencia pred zraneniami alebo obnovou zranení.

Ako už bolo spomenuté skôr, kompresia pomáha športovcom tiež na urýchlenie procesu regenerácie. V produktovom arzenáli CEPu sú špeciálne na tento účel určené regeneračné kompresné podkolienky a nohavice, ktoré sú okrem iného hojne využívané vrcholovými športovcami, pre ktorých je efektívna kľudová regenerácia medzi tréningami, pretekmi a zápasmi kľúčová. Na oblečenie CEP s označením RECOVERY sa tak spolieha napr. česká biatlonová reprezentácia alebo rad profesionálnych futbalistov, hokejistov a renomovaných bežcov.

Na vyšperkovanie (nielen bežeckej) výstroje ponúka CEP množstvo užitočných doplnkov – obrandované čelenky, šiltovky, šilty, čiapky, multifunkčné šatky, bežecký opasok a mnohé ďalšie. Väčšinou v odtieňoch štýlovo zladených s aktuálnymi hlavnými kolekciami.

 Zdroj: www.behame.sk