Nikola Čorbová

Nikola Čorbová (25) pochádza zo Stropkova a venuje sa atletike – behu na dlhé vzdialenosti a triatlonu približne 3 roky. Jedným z prvých pretekov bol krosový ultramaratón (100 km) v Salzburgu v roku 2013, ktorý vyhrala. V danom roku ešte behala horský maratón Goral (2. miesto) a Deň supervytrvalca – 50 km v Žiline (MSR na 50 km), kedy dosiahla svoj prvý majsterský titul.

V roku 2014 bola na triatlone Oravaman (2. miesto) a pár ďalších triatlonoch. V septembri zabehla Banskobystrický maratón (2. miesto).  Rok 2015 bol v znamení pár titulov: 3. miesto na halových MSR v behu na 3000 m, otvorené majstrovstva strednej Európy v cestnej cyklistike Tatrytour – 1. miesto, polovičný Ironman v Šamoríne (MSR)– 1. miesto, MSR v cezpoľnom behu v Šamoríne (3. miesto). Taktiež bola účasničkou ME v cezpoľnom behu vo Francúzsku a AMS v cezpoľnom behu v Taliansku.

 

Simon Brunovský

Simon Brunovský z Bratislavy (22 rokov) sa 12 rokov venoval plávaniu a od osemnástich rokov sa venuje triatlonu (plávanie, cyklistika, beh) a akvatlonu (plávanie, beh) v Bratislavskom klube TRIAX. Je dvojnásobný víťaz Slovenského pohára v akvatlone (2014, 2015), 5. z majstrovstiev sveta v akvatlone U23 (2013), 8. z majstrovstiev Európy U23 (2014) a niekoľkonásobný medailista zo slovenských šampionátov v akvatlone. V triatlone nás reprezentoval na niekoľkých Európskych pohároch a jednom kole Svetového pohára. Na Slovensku získal striebornú medailu v šprint triatlone medzi mužmi v roku 2014 a každý rok má niekoľko pódiových umiestnení na kolách Slovenského pohára v triatlone.

 

 

Jozef Porubský

Jozef Porubský

Je spolumajiteľ gymu CrossFit Nitra, headcoach v CrossFit Pressburg gyme v Bratislave a zároveň CrossFitový atlét. Zúčastňuje sa súťaží doma, ale aj v zahraničí. Najväčšie úspechy sú hlavne 1. miesto na No Excuse Challenge 2014 v ČR, 9. miesto na Central Europe Throwdown 2015, 2. miesto v rámci Slovenska na CrossFit Games open 2014 a 3. miesto v rámci Česka a Slovenska na CrossFit games open 2015. 

 

Kettlebell Nitra Team

Kettlebell Nitra Team

Kettlebell Nitra TEAM je teamom, ktorý v roku 2015 podporuje značka CEP počas jedinečného bežeckého podujatia - Štafetový beh od Tatier k Dunaju.

Beží sa naprieč Slovenskom - z Demänovskej doliny do Bratislavy. Team tvorí 12 ľudí a je to  pre nich už druhý ročník, takže vedia čo ich čaká. Dokopy 345 kilometrov, za odhadovaných 27 hodín. Rozmenené na drobné: 3x10 kilometrov na jedného člena CEP Kettlebell Nitra TEAM-u. Ako hovorí kapitán Juraj Králik: "Každý z nás bude vo svojej etape bojovať za celý tím, budeme sa spoliehať na pevný stred tela a kompresné produkty od značky CEP. Držte nám palce, bolesť je len názor."

 

EXTREME OBSTACLE RUNNERS

EXTREME OBSTACLE RUNNERS

Občianske združenie EXTREME OBSTACLE RUNNERS vzniklo v roku 2014. EOR sa primárne orientuje na prekážkové behy Spartan Race, ale pôsobí aj v iných športoch. 


Tím je zložený zo športovcov Slovenska, Českej republiky aj Maďarska. Tím aj jednotlivci na pretekoch pravidelne obsadzujú najvyššie priečky. Medzi najväčšie hviezdy tímu patrí Peter Žiška (majster Európy Spartan Race, 13.miesto na majstrovstvách sveta Spartan Race, víťaz Euro Elite Circuit Spartan Race 2014), Tereza Klimešová (5.miesto na majstrovstvách sveta Spartan Race, víťazka Euro Elite Circuit Spartan Race 2014), Michal Rajniak (7.miesto na majstrovstvách Európy Spartan race, 3.miesto Euro Elite Circuit Spartan Race 2014), Blanka Plačková (3.miesto Euro Elite Circuit Spartan Race 2014, 29.miesto na majstrovstvách sveta Spartan Race), Martin Zapalač (4.miesto Euro Elite Circuit Spartan Race 2014, účasť na majstrovstvách sveta Spartan Race) a István Muskatal (5.miesto Euro Elite Circuit Spartan Race 2014).

 
V roku 2015 čaká tím viac ako 15 Spartan Race a ďalších pretekov, kde by radi predvádzali minimálne také isté výsledky ako minulý rok. Viac informácii nájdete na www.extremerunners.sk nebo FB fanpage.

 

 

Bikestrike.com

Bikestrike.com team Slovakia vznikol v roku 2013. Jeho traja členovia sa venujú zjazdu na bicykloch. Rok 2014 je pre nich debutová sezóna, napriek tomu zbierajú rôzne skúsenosti a víťazstvá.

 

JÁN JAVORNÍK, Nitra, 30 r. Zjazdu na horských bicykloch sa venuje 14 rokov. (2012- 73. miesto UCI WorldChampionships Leogang (Austria), 2010 - Majster Slovenskej republiky v zjazde na horských bicykloch (elite), 1. miesto Enduro Race Ski park Ruzomberok).

 

ONDREJ BENE, Nitra, 24 r. Pretekať začal v 2006. (1. miesto vo 4x open Kálnica 2013, 1. miesto Downhill Hlohovec 2011 2.miesto SPDH Košútka 2014, 4. miesto Duál Slalom na Bikefest v Kalnici)

 

MATUŠ PAULOVIČ, Alekšince pri Nitre, 26 r. Zjazdu sa venuje 8 rokov. (Majster Slovenskej republiky v zjazde na horských bicykloch (junior) 2013 - 3.miesto SPDH v Bachledovej Doline, 4. miesto z Majstrovstiev Slovenska v zjazde na bicykloch)

Stano Zupka

Pochádza z Banskej Štiavnice a extrémnemu prekážkovému terénnemu behu Spartan Race sa venuje 3 roky. Tento rok už štartoval v PL, ČR, HU a v SR, kde sa zúčastnil aj historicky prvého zimného Spartan Race na svete. V súčasnosti sa pripravuje na preteky v krajinách V4, Francúzsko a Rakúsko, tiež na majstrovstvá Európy. V súčasnosti má dobre našliapnutú sezónu, o čom hovorí aj umiestnenie vo svetovom rebríčku Spartan race kde je aktuálne na 161. mieste v kategórii.

 

Tomáš Čelko

TOMÁŠ ČELKO zo Žiliny (31 rokov) sa začal venovať toweruningu (behu do schodov) pred 7 rokmi. Za ten čas úspešne zdolal mnohé výškové budovy sveta. V behoch na Empire State building, Frankfurtskú vežu Messeturm, Londýnsky Shelter a v Taiwanskú vežu TAI PEI 101, vždy sa umiestnil na popredných priečkach.

Na minuloročných majstrovstvách Európy v behu do schodov, vo Viedni-Brne-Bratislave (UFO) skončil celkovo druhý (2-2-1).

 

V roku 2015 Tomáš obsadil 2. miesto na majstrovstvách Ázie a Oceánie v čínskom Kuang-čou a 5. na majstrovstvách sveta v behu do schodov v Katare a ako prvý vybehol na najvyššie poschodie navyššieho hotela v Európe – Hotel Bali v Benidorme..